Młodzieżowy Chór "Harfa"

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
Koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia Młodzieżowego Chóru "Harfa" 15 listopada 2009 roku Fot. Piotr Jankiewicz
Koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia Młodzieżowego Chóru "Harfa" 15 listopada 2009 roku Fot. Piotr Jankiewicz

Młodzieżowy Chór "Harfa" działa przy Teatrze Miejskim w Kwidzynie.

Historia

Młodzieżowy Chór "Harfa" powstał w październiku 1994 r. z inicjatywy Anny Głogowskiej-Firlej, absolwentki Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Już w grudniu 1994 r., czyli zaledwie po dwóch miesiącach, chór koncertował w partnerskim mieście Celle z programem bożonarodzeniowym. Od tej chwili rozpoczęła się jego działalność, która polega na uświetnianiu uroczystości państwowych i imprez miejskich, organizowaniu własnych koncertów, imprez z udziałem zaprzyjaźnionych chórów oraz uczestniczeniu w festiwalach i spotkaniach chóralnych.

Od początku istnienia Chóru akompaniuje zespołowi Marcin Firlej - absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W ciągu 13 lat swojej działalności "Harfa" wystąpiła przed publicznością ponad 150 razy. Stan liczebny stałych członków chóru wynosi 20-30 osób. Repertuar chóru jest różnorodny z przewagą muzyki gospel. Od roku 2002 "Harfa" regularnie uczestniczy w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku, gdzie w 2004 r. zdobyła wyróżnienie, a w roku 2005 - II miejsce - Srebrna Różę.

Z okazji 15-lecia chóru 15 listopada 2009 roku odbył się koncert jubileuszowy chóru. W czasie koncertu wystąpili gościnnie m.in. Magdalena Rzemek i Gabriel Fleszar.

Skład

Aktualny skład

Dyrygent: Anna Głogowska-Firlej

Soprany: Marta Mrówczyńska, Karolina Mrówczyńska, Małgorzata Szwangruber, Karolina Sudoł, Paweł Firlej, Aleksandra Firlej, Zuzia Gutmańska, Ania Białowas, Kasia Leśniewska

Alty: Weronika Jędrzejczyk, Karolina Korynt, Kinga Gutmańska, Magdalena Pawłowska, Joanna Pawłowska, Dorota Szczepańska, Agnieszka Zieniewicz

Tenory: Tomasz Gutmański, Michał Kamiński, Artur Tynda, Jan Wroński, Tomasz Szwangruber

Strona internetowa