Ulica Piaskowa w Kwidzynie

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
(Nowa strona: Ulica '''Piaskowa''' łączyła dzisiejszą ulicę Warszawską z nieistniejącą Działdowską. ==Historia== Ulica ...)
 
Linia 1: Linia 1:
Ulica '''Piaskowa''' łączyła dzisiejszą ulicę [[Ulica Warszawska w Kwidzynie|Warszawską]] z nieistniejącą [[Ulica Działdowska w Kwidzynie|Działdowską]].
+
Nieistniejąca ulica '''Piaskowa''' łączyła dzisiejszą ulicę [[Ulica Warszawska w Kwidzynie|Warszawską]] z nieistniejącą [[Ulica Działdowska w Kwidzynie|Działdowską]].
  
 
==Historia==
 
==Historia==
  
Ulica '''Boyen Weg''' powstała po 1926 roku a jej patronem był Hermann von Boyen, pruski feldmarszałek i minister wojny Prus. To jego nazwiskiem ochrzczono [http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Boyen Twierdzę] w Giżycku.
+
Ulica '''Boyen Weg''' powstała po 1926 roku a jej patronem był Hermann von Boyen, pruski feldmarszałek i minister wojny Prus. To jego nazwiskiem ochrzczono [http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Boyen Twierdzę] w Giżycku. Ulica przestała istnieć w latach osiemdziesiątych, zlikwidowano ją podczas budowy osiedla [[Osiedle Piastowskie w Kwidzynie|Piastowskiego]].
  
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Wersja z 22:07, 26 gru 2008

Nieistniejąca ulica Piaskowa łączyła dzisiejszą ulicę Warszawską z nieistniejącą Działdowską.

Historia

Ulica Boyen Weg powstała po 1926 roku a jej patronem był Hermann von Boyen, pruski feldmarszałek i minister wojny Prus. To jego nazwiskiem ochrzczono Twierdzę w Giżycku. Ulica przestała istnieć w latach osiemdziesiątych, zlikwidowano ją podczas budowy osiedla Piastowskiego.

Źródła

Zobacz też

Wykaz ulic Kwidzyna