Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa KONTRASTY

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:kontrasty.jpg |thumb|250px|right|]]
 
[[Grafika:kontrasty.jpg |thumb|250px|right|]]
'''Stowarzyszenie Miłośników malarstwa KONTRASTY''' istnieje w [[Kwidzyn]]ie już 12 lat i kontynuuje działalność Stowarzyszenia Miłośników Malarstwa Sztalugowego KONTRASTY, założonego w 1969 roku.Podstawowym celem Stowarzyszenia jest znajdywanie i pokazywanie piękna otaczającej nas przyrody i architektury okolic Kwidzyna na obrazach i grafikach, doskonalenie technik malarskich i szkolenie młodzieży w ukazywaniu piękna malowanego.
+
'''Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa KONTRASTY''' istnieje w [[Kwidzyn]]ie już 12 lat i kontynuuje działalność Stowarzyszenia Miłośników Malarstwa Sztalugowego KONTRASTY, założonego w 1969 roku. Podstawowym celem Stowarzyszenia jest znajdywanie i pokazywanie piękna otaczającej nas przyrody i architektury okolic Kwidzyna na obrazach i grafikach, doskonalenie technik malarskich i szkolenie młodzieży w ukazywaniu piękna malowanego.
Stowarzyszenie KONTRASTY posiada pracownię przy ulicy Słowiańskiej 13. Członkowie, w miarę czasu i potrzeb - uczestniczą w warsztatach dwa razy w tygodniu. W czasie swej 12 letniej działalności Stowarzyszenie zorganizowało 12 plenerów malarskich, 2 wystawy międzynarodowe oraz 11 wystaw indywidualnych. Zorganizowaliśmy też 15 wersztatów dla młodzieży szkolnej.
+
W ostatnich latach Stowarzyszenie organizuje cieszące się dużym powodzeniem, międzynarodowe plenery malarskie w Sadlinkach.. W plenerach uczestniczy każdorazowo ponad 50 osób z całej Polski i zaproszeni goście z Niemiec, i Szwecji. Efektem plenerów są prace, które prezentowane są na wystawach w Urzędzie Miasta.
+
Wszystkich chętnych, zainteresowanych uczestnictwem w Stowarzyszeniu Miłośników Malarstwa KONTRASTY - zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Słowiańskiej 13 w Kwidzynie.
+
  
 +
Stowarzyszenie KONTRASTY posiada pracownię przy w budynku [[Kwidzyńskie Centrum Kultury|KCK]] przy ulicy [[Ulica 11 Listopada w Kwidzynie|11 Listopdada 13]] pok. 25. Członkowie, w miarę czasu i potrzeb - uczestniczą w warsztatach dwa razy w tygodniu. W czasie swej 12 letniej działalności Stowarzyszenie zorganizowało 12 plenerów malarskich, 2 wystawy międzynarodowe oraz 11 wystaw indywidualnych. Zorganizowało też 15 warsztatów dla młodzieży szkolnej.
  
 +
W ostatnich latach Stowarzyszenie organizuje cieszące się dużym powodzeniem, międzynarodowe plenery malarskie w [[Sadlinki|Sadlinkach]]. W plenerach uczestniczy każdorazowo ponad 50 osób z całej Polski i zaproszeni goście z Niemiec i Szwecji. Efektem plenerów są prace, które corocznie prezentowane są na wystawach, między innymi w [[Urząd Miejski w Kwidzynie|Urzędzie Miasta]].
 +
 +
(''Notka z okazji jubileuszu Kontrastów'')
 +
 +
 +
Strona internetowa Stowarzyszenia: http://www.kontrasty.msi.pl
 
[[Kategoria: Stowarzyszenia]]
 
[[Kategoria: Stowarzyszenia]]

Aktualna wersja na dzień 22:27, 15 kwi 2010

Kontrasty.jpg

Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa KONTRASTY istnieje w Kwidzynie już 12 lat i kontynuuje działalność Stowarzyszenia Miłośników Malarstwa Sztalugowego KONTRASTY, założonego w 1969 roku. Podstawowym celem Stowarzyszenia jest znajdywanie i pokazywanie piękna otaczającej nas przyrody i architektury okolic Kwidzyna na obrazach i grafikach, doskonalenie technik malarskich i szkolenie młodzieży w ukazywaniu piękna malowanego.

Stowarzyszenie KONTRASTY posiada pracownię przy w budynku KCK przy ulicy 11 Listopdada 13 pok. 25. Członkowie, w miarę czasu i potrzeb - uczestniczą w warsztatach dwa razy w tygodniu. W czasie swej 12 letniej działalności Stowarzyszenie zorganizowało 12 plenerów malarskich, 2 wystawy międzynarodowe oraz 11 wystaw indywidualnych. Zorganizowało też 15 warsztatów dla młodzieży szkolnej.

W ostatnich latach Stowarzyszenie organizuje cieszące się dużym powodzeniem, międzynarodowe plenery malarskie w Sadlinkach. W plenerach uczestniczy każdorazowo ponad 50 osób z całej Polski i zaproszeni goście z Niemiec i Szwecji. Efektem plenerów są prace, które corocznie prezentowane są na wystawach, między innymi w Urzędzie Miasta.

(Notka z okazji jubileuszu Kontrastów)


Strona internetowa Stowarzyszenia: http://www.kontrasty.msi.pl