Osiedle Stare Miasto w Kwidzynie

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
 
Linia 23: Linia 23:
 
|}
 
|}
  
Osiedle mieszkaniowe "Stare Miasto" zostało zbudowane w latach 1968 - 1972 na miejscu zabytkowego Starego Miasta spalonego przez Rosjan w 1945 roku i rozebranego przez władze miasta Kwidzyna z przeznaczeniem cegły na "odbudowę Warszawy". Osiedlem tym zarządza [[Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomezania" w Kwidzynie]].
+
Osiedle mieszkaniowe "Stare Miasto" zostało zbudowane w latach 1968 - 1972 na miejscu zabytkowego [[Stare Miasto w Kwidzynie|Starego Miasta]] spalonego przez Rosjan w 1945 roku i rozebranego przez władze miasta Kwidzyna z przeznaczeniem cegły na "odbudowę Warszawy". Osiedlem tym zarządza [[Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomezania" w Kwidzynie]].
  
  

Aktualna wersja na dzień 14:31, 16 lis 2010

Stare Miasto na mapie

Osiedle mieszkaniowe "Stare Miasto" zostało zbudowane w latach 1968 - 1972 na miejscu zabytkowego Starego Miasta spalonego przez Rosjan w 1945 roku i rozebranego przez władze miasta Kwidzyna z przeznaczeniem cegły na "odbudowę Warszawy". Osiedlem tym zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomezania" w Kwidzynie.


Archiwalne zdjęcia autorstwa Andrzeja Zakrzeńskiego wykonane w 1949 roku zestawione ze współczesnymi, które wykonał Adam Kominek.

Inne widoki na os. Stare Miasto w Kwidzynie