Leszek Czajka

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
(O Panu Leszku...)
Linia 8: Linia 8:
 
==O Panu Leszku...==
 
==O Panu Leszku...==
  
''Miałam przyjemność poznać Leszka Czajkę podczas praktyk w kwidzyńskich WTZ (w swoim czasie). To przemiły i przesympatyczny człowiek. Zawsze skromny i grzeczny. Dozgonnie w mojej głowie zachowa się Jego ciepłe spojrzenie i kojący usmiech, którymi tak uroczo obdarza napotkanych znajomych. Chciałabym żeby mu się wiodło jak najlepiej i jak najdłużej! To naprawdę ZACNY OBYWATEL NASZEGO MIASTA.''
+
''Miałam przyjemność poznać Leszka Czajkę podczas praktyk w kwidzyńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej (w swoim czasie). To przemiły i przesympatyczny człowiek. Zawsze skromny i grzeczny. Dozgonnie w mojej głowie zachowa się Jego ciepłe spojrzenie i kojący usmiech, którymi tak uroczo obdarza napotkanych znajomych. Chciałabym żeby mu się wiodło jak najlepiej i jak najdłużej! To naprawdę ZACNY OBYWATEL NASZEGO MIASTA.''
  
 
'''Ewa W.'''  
 
'''Ewa W.'''  
 
[[Kategoria: Ludzie|Czajka, Leszek]]
 
[[Kategoria: Ludzie|Czajka, Leszek]]

Wersja z 23:41, 8 lut 2010

Leszek Czajka - kwidzyński Nikifor

Leszek Czajka – wybitnie uzdolniony rysunkowo malarz kwidzyński. W latach 70-tych przesiadywał często w kawiarni "Maleńka" z blokiem rysunkowym i popijając herbatę, rysował twarze Kwidzyniaków. Często po zakończeniu pracy, podpisywał swoje rysunki i portrety, obdarowując nimi następnie gości kawiarni. Oprócz portretów malował (rysował) także przyrodę, sceny z życia codziennego itp. Wielu Kwidzyniaków posiada w domach swoje portrety jego autorstwa.

Czasami bywa określany jako kwidzyński Nikifor. Jednak porównanie Leszka Czajki do Nikifora może nastąpić jedynie z uwagi na tryb życia, gdyż w swoich rysunkach jest on bardzo poprawny.

Obecnie pan Leszek jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zrezygnował z malowania i cały czas oddaje się swojej pasji.

O Panu Leszku...

Miałam przyjemność poznać Leszka Czajkę podczas praktyk w kwidzyńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej (w swoim czasie). To przemiły i przesympatyczny człowiek. Zawsze skromny i grzeczny. Dozgonnie w mojej głowie zachowa się Jego ciepłe spojrzenie i kojący usmiech, którymi tak uroczo obdarza napotkanych znajomych. Chciałabym żeby mu się wiodło jak najlepiej i jak najdłużej! To naprawdę ZACNY OBYWATEL NASZEGO MIASTA.

Ewa W.