Leszek Czajka

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
(Nowa strona: Leszek Czajka – wybitnie uzdolniony rysunkowo malarz kwidzyński. W latach 70tych przesiadywał często w kawiarni "Maleńka" z blokiem rysunkowym i popijając herbatę, rysował twar...)
 
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Leszek Czajka – wybitnie uzdolniony rysunkowo malarz kwidzyński. W latach 70tych przesiadywał często w kawiarni "Maleńka" z blokiem rysunkowym i popijając herbatę, rysował twarze Kwidzyniaków. Często po zakończeniu pracy, podpisywał swoje rysunki i portrety, obdarowując nimi następnie gości kawiarni. Oprócz portretów malował (rysował) także przyrodę, sceny z życia codziennego itp.  Wielu Kwidzyniaków posiada w domach swoje portrety jego autorstwa.
+
[[Grafika:Kwidzyski nikifor leszek czajka 130.jpg|thumb|400px|Leszek Czajka - kwidzyński Nikifor]]
Czasami bywa określany jako kwidzyński Nikifor. Jednak porównanie Leszka Czajki do Nikifora może nastąpić jedynie z uwagi na tryb życia, gdyż w swoich rysunkach jest on bardzo poprawny.  
+
Leszek Czajka (zm. 5 listopada 2017 r.)– wybitnie uzdolniony rysunkowo malarz kwidzyński. W latach 70-tych przesiadywał często w kawiarni [[Kwidzyński słownik pojęć potocznych|"Maleńka"]] z blokiem rysunkowym i popijając herbatę, rysował twarze Kwidzyniaków. Często po zakończeniu pracy, podpisywał swoje rysunki i portrety, obdarowując nimi następnie gości kawiarni. Oprócz portretów malował (rysował) także przyrodę, sceny z życia codziennego itp.  Wielu Kwidzyniaków posiada w domach swoje portrety jego autorstwa.
Obecnie pan Leszek jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zrezygnował z malowania i cały czas oddaje się swojej pasji.
+
 
 +
Czasami bywa określany jako kwidzyński Nikifor. Jednak porównanie Leszka Czajki do Nikifora może nastąpić jedynie z uwagi na tryb życia, gdyż w swoich rysunkach jest on bardzo poprawny.
 +
 +
Pan Leszek był podopiecznym [[Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie|Domu Pomocy Społecznej]] w [[Kwidzyn|Kwidzynie]] i aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Do końca życia nie zrezygnował z malowania i cały czas oddawał się swojej pasji.
 +
 
 +
==O Panu Leszku...==
 +
 
 +
''Miałam przyjemność poznać Leszka Czajkę podczas praktyk w kwidzyńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej (w swoim czasie). To przemiły i przesympatyczny człowiek. Zawsze skromny i grzeczny. Dozgonnie w mojej głowie zachowa się Jego ciepłe spojrzenie i kojący uśmiech, którymi tak uroczo obdarza napotkanych znajomych. Chciałabym żeby mu się wiodło jak najlepiej i jak najdłużej! To naprawdę ZACNY OBYWATEL NASZEGO MIASTA.''
 +
 
 +
'''Ewa W.'''
 +
[[Kategoria: Ludzie|Czajka, Leszek]]

Aktualna wersja na dzień 15:42, 9 lis 2017

Leszek Czajka - kwidzyński Nikifor

Leszek Czajka (zm. 5 listopada 2017 r.)– wybitnie uzdolniony rysunkowo malarz kwidzyński. W latach 70-tych przesiadywał często w kawiarni "Maleńka" z blokiem rysunkowym i popijając herbatę, rysował twarze Kwidzyniaków. Często po zakończeniu pracy, podpisywał swoje rysunki i portrety, obdarowując nimi następnie gości kawiarni. Oprócz portretów malował (rysował) także przyrodę, sceny z życia codziennego itp. Wielu Kwidzyniaków posiada w domach swoje portrety jego autorstwa.

Czasami bywa określany jako kwidzyński Nikifor. Jednak porównanie Leszka Czajki do Nikifora może nastąpić jedynie z uwagi na tryb życia, gdyż w swoich rysunkach jest on bardzo poprawny.

Pan Leszek był podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Do końca życia nie zrezygnował z malowania i cały czas oddawał się swojej pasji.

O Panu Leszku...

Miałam przyjemność poznać Leszka Czajkę podczas praktyk w kwidzyńskich Warsztatach Terapii Zajęciowej (w swoim czasie). To przemiły i przesympatyczny człowiek. Zawsze skromny i grzeczny. Dozgonnie w mojej głowie zachowa się Jego ciepłe spojrzenie i kojący uśmiech, którymi tak uroczo obdarza napotkanych znajomych. Chciałabym żeby mu się wiodło jak najlepiej i jak najdłużej! To naprawdę ZACNY OBYWATEL NASZEGO MIASTA.

Ewa W.