Krople Historii

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
(Różnice między wersjami)
m
 
Linia 1: Linia 1:
'''Krople historii''' – seria zeszytów wydawana przez [[Kwidzyńskie Centrum Kultury]], w których poruszane są zarówno nowsze jak i starsze fragmenty historii miasta. Każdy zeszyt jest poświęcony innemu wątkowi związanemu oczywiście z [[Kwidzyn]]em. Wszystkie zeszyty są wzbogacone o zdjęcia zarówno stare jak i współczesne, ilustracje, mapy, ryciny, przedruki, które ułatwiają przyswojenie treści.  
+
'''Krople Historii''' – seria zeszytów wydawana przez [[Kwidzyńskie Centrum Kultury]], w których poruszane są zarówno nowsze jak i starsze fragmenty historii miasta. Każdy zeszyt jest poświęcony innemu wątkowi związanemu oczywiście z [[Kwidzyn]]em. Wszystkie zeszyty są wzbogacone o zdjęcia zarówno stare jak i współczesne, ilustracje, mapy, ryciny, przedruki, które ułatwiają przyswojenie treści.  
  
Całość redagują Justyna Liguz i Marek Wawryniuk; dodatkowo każdy zeszyt ma osobną redakcję. Inny jest też numer ISBN dla wszystkich zeszytów, które się ukazały.  
+
Całość redagują Justyna Liguz i Marek Wawryniuk; dodatkowo każdy zeszyt ma osobną redakcję. Inny jest też numer ISBN dla każdego z zeszytów, który się ukazał.  
  
 
Kwartalnik, dotychczas (sierpień 2008) ukazało się 9 zeszytów:
 
Kwartalnik, dotychczas (sierpień 2008) ukazało się 9 zeszytów:

Aktualna wersja na dzień 10:50, 24 sie 2008

Krople Historii – seria zeszytów wydawana przez Kwidzyńskie Centrum Kultury, w których poruszane są zarówno nowsze jak i starsze fragmenty historii miasta. Każdy zeszyt jest poświęcony innemu wątkowi związanemu oczywiście z Kwidzynem. Wszystkie zeszyty są wzbogacone o zdjęcia zarówno stare jak i współczesne, ilustracje, mapy, ryciny, przedruki, które ułatwiają przyswojenie treści.

Całość redagują Justyna Liguz i Marek Wawryniuk; dodatkowo każdy zeszyt ma osobną redakcję. Inny jest też numer ISBN dla każdego z zeszytów, który się ukazał.

Kwartalnik, dotychczas (sierpień 2008) ukazało się 9 zeszytów:

Marek Wawryniuk, w przedmowie do zeszytu 1, wyjaśnia: "Zeszytem tym inaugurujemy cykliczną publikację, której celem jest prezentacja historii naszego miasta. Każdy z kolejnych numerów będzie monotematyczny. Będziemy starali się przybliżyć miejsca, postaci, obiekty, które doskonale znamy, bo przechodzimy obok nich niemal codziennie. Będziemy przedstawiać ludzi, którzy mieli jakiś wpływ na dzieje miasta i wydarzenia, które się tu rozgrywały. Ot, taki swoisty spacer po Kwidzynie, spacer w czasie i przestrzeni. (...) Będziemy też poruszać tematy, które w jakiś tam sposób łączą się z historią naszego miasta i jego dniem dzisiejszym."

Redaktorzy wyrażają nadzieję, że Krople Historii będą starały się dotrzeć do każdego, a zwłaszcza do tych, których odstrasza czytanie obszernych opracowań. Zakładają oni także, iż będzie to publikacja popularnonaukowa, w której nie będzie przypisów, ale w rewanżu będzie bogata dokumentacja fotograficzna.