Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
Wersja Rachel (dyskusja | edycje) z dnia 09:17, 14 lip 2014
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej - klub byłych i obecnych mieszkańców Kwidzyna chcących promować miasto Kwidzyn w Polsce i na świecie.


Deklaracja członków KMOK

"Czy jest sens szukać plam na Słońcu,
kiedy ono pięknie świeci i cudownie grzeje?
Czy takim Słońcem nie jest Kwidzyn miasto, w którym wyrośliśmy?
Przecież wspomnienie o nim ogrzewa serce,
a to, co ze sobą zabraliśmy wyjeżdżając oświetla nam drogę.
Czy nie warto tam wracać nie tylko myślami?
Tak - będziemy wracać, krzyczeć głośno, że jest takie miasto,
z którego wyruszyliśmy w świat.
Zadbamy o to, aby tutaj pozostał po nas ślad,
bo przecież ten kto daje może wymagać,
a ten kto wyłącznie bierze może tylko dziękować.
Obiecujemy wracać do swoich korzeni,
będziemy ambasadorami Kwidzyna,
będziemy sławić jego imię,
bo temu miastu jesteśmy i będziemy potrzebni."

Deklaracja podpisana przez członków Klubu w dn. 14. IX 2002.

Członkowie KMOK

Lp. Nazwisko i imię

  1. Bachórz Józef - Sopot
  2. Bailey David - Warszawa
  3. Bardelska-Patuła Bożena - Dania
  4. Bielec Lesław - Gdańsk
  5. Bielicka Jolanta - Włocławek
  6. Błeszyński Jacek - Toruń
  7. Bochus Krzysztof - Warszawa
  8. Borowski Tadeusz - Gdańsk
  9. Bortnowski Stanisław - Kraków
  10. Donimirski Stanisław - Warszawa
  11. Duch Włodzisław - Toruń
  12. Miklewicz-Dziubek Jadwiga - Gdańsk
  13. Folga Jerzy - Suchy Dwór
  14. Gawalewicz-Niedzielska Anna - Gdańsk
  15. Gębik Andrzej - Olsztyn
  16. Gogolewski Marek - Poznań
  17. Gola Janina - Kwidzyn
  18. Gołyga Andrzej - Kwidzyn
  19. Goszczyńska Elżbieta - Gdańsk
  20. Goś-Kiegler Apolonia - Sosnowiec
  21. Gościcka-Bobkowicz Krystyna - Sopot
  22. Sikora-Góźdź Stella - Straszyn
  23. Górski Józef - Mała Karczma
  24. Grabowska Krystyna - Gniezno
  25. Sokołów-Gromek Krystyna - Gdynia - Przewodnicząca Kapituły KMOK
  26. Grundkowski Lesław - Gdańsk
  27. Gryń Roman - Suchy Las
  28. Gumowska Eleutera - Trzcianka
  29. Halagiera Irena - Kwidzyn - Honorowy Obywatel Miasta Kwidzyna
  30. Hryb - Abramowska Stefania - Rumia
  31. Hulewicz Edward - Warszawa
  32. Iwicki Witold - Kwidzyn
  33. Jankiewicz Mieczysław - Poznań - członek Kapituły KMOK
  34. Jaroszewski Jan - Gdynia
  35. Jatkowski Stanisław - Gdańsk
  36. Kabatc Eugeniusz - Warszawa
  37. Kaliszewski Witold - Warszawa
  38. Kaliwoszka Andrzej - Piaseczno
  39. Kamiński Krzysztof - Gdańsk
  40. Kamiński Michał - Gdańsk
  41. Kamiński Witold - Gdańsk
  42. Karasek Krzysztof - Warszawa
  43. Karczewska-Sakowicz Alicja - Gdańsk
  44. Kiepajło Ryszard - Gdańsk
  45. Kocejko Marek - Ustka
  46. Kopyciński Benedykt - Kraków
  47. Kosacz Jerzy - Elbląg
  48. Daszczyńska-Krukowska Janina - Rakowiec
  49. Krukowski Zygmunt - Rakowiec
  50. Krupa-Wojciechowska Barbara - Sopot
  51. Krzykowski Marek - Władysławowo
  52. Krzysztofiak Andrzej - Kwidzyn - Burmistrz Miasta Kwidzyna
  53. Krzysztofiak Mirosław - Sopot
  54. Kunikowski Marian - Gdańsk
  55. Lewandowski Janusz - Gdynia - Honorowy Obywatel Kwidzyna
  56. Łoś Zbigniew - Poznań
  57. Majewski Jerzy - Kwidzyn
  58. Małolepszy Józef - Wrocław
  59. Manturewicz Bogdan
  60. Matla - Kiepajło Ewa - Gdańsk
  61. Mazur Bogdan - Suchy Dwór
  62. Lemańska-Mazur Teresa - Suchy Dwór
  63. Michowski Edward Jan - Bytom
  64. Mikołajczak Małgorzata - Gniezno
  65. Możejko-Andryszczyk Krystyna - Sokółka
  66. Możejko-Pastewka Barbara - Warszawa
  67. Nahorny Włodzimierz - Warszawa
  68. Oliwa-Ostrowska Danuta - Gdańsk
  69. Ossowska Jadwiga - Gdynia
  70. Ossowska Krystyna - Gdynia
  71. Pawłowski Ryszard - Gdańsk
  72. Piotrowiak Barbara - Toruń
  73. Potulski Mirosław - Kwidzyn
  74. Prudzienica Marian - Gdynia
  75. Rozwadowski Władysław - Poznań
  76. Machutta-Różycka Anna - Gdańsk - członek Kapituły KMOK
  77. Rutkowski Dominik - Sopot
  78. Rzeszutek Józef - Słupsk
  79. Barancewicz-Skorżyńska Zuzanna - Gdańsk
  80. Sokołów Tadeusz - Gdańsk
  81. Sokólska Grażyna - Gdańsk
  82. Janiuk-Sova Barbara - Sopot
  83. Spanily Tadeusz - Gdynia
  84. Stanek-Gutowska Danuta - Malbork
  85. Stefanicki Roman - Gdańsk
  86. Strzała Krystyna - Kwidzyn
  87. Strzemieczna-Błeszyńska Lucyna - Toruń
  88. Szarmach Marian - Sztum
  89. Szczepańska-Nowak Jadwiga - Gdynia
  90. Szpajer Michał - Gdynia
  91. Śmiech Lucjan - Gdańsk
  92. Bagińska-Świdkiewicz Zofia - Zielona Góra
  93. Taylor Jacek - Sopot
  94. Torzewska Danuta - Września
  95. Tul Teresa Gdańsk
  96. Walter Zdzisław - Łódź
  97. Werth Manfred - Toruń
  98. Wiczkowski Zbigniew - Toruń
  99. Wiśniewska Wanda - Kwidzyn
  100. Wodzisławski Ryszard - Elbląg
  101. Woźnica Zbigniew - Poznań
  102. Michalska-Wyczawska Ewa - Łódź

Źródła

Strona internetowa KMOK