Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej
Linia 50: | Linia 50: | ||
# Duch Włodzisław - Toruń | # Duch Włodzisław - Toruń | ||
# Miklewicz-Dziubek Jadwiga - Gdańsk | # Miklewicz-Dziubek Jadwiga - Gdańsk | ||
− | # Folga Jerzy - Suchy Dwór | + | # Folga Jerzy - Suchy Dwór |
− | # Gawalewicz-Niedzielska Anna - Gdańsk | + | # Gawalewicz-Niedzielska Anna - Gdańsk |
− | # Gębik Andrzej | + | # Gębik Andrzej - Olsztyn |
− | # Gogolewski Marek | + | # Gogolewski Marek - Poznań |
− | # Gola Janina | + | # Gola Janina - Kwidzyn |
− | # Gołyga Andrzej | + | # Gołyga Andrzej - Kwidzyn |
− | # Goszczyńska Elżbieta | + | # Goszczyńska Elżbieta - Gdańsk |
− | # Goś-Kiegler Apolonia | + | # Goś-Kiegler Apolonia - Sosnowiec |
− | # Gościcka-Bobkowicz Krystyna | + | # Gościcka-Bobkowicz Krystyna - Sopot |
− | # Sikora-Góźdź Stella | + | # Sikora-Góźdź Stella - Straszyn |
− | # Górski Józef | + | # Górski Józef - Mała Karczma |
− | # Grabowska Krystyna | + | # Grabowska Krystyna - Gniezno |
# Sokołów-Gromek Krystyna - Gdynia - Przewodnicząca Kapituły MOK | # Sokołów-Gromek Krystyna - Gdynia - Przewodnicząca Kapituły MOK | ||
− | # Grundkowski Lesław | + | # Grundkowski Lesław - Gdańsk |
− | # Gryń Roman | + | # Gryń Roman - Suchy Las |
− | # Gumowska Eleutera | + | # Gumowska Eleutera - Trzcianka |
# [[Irena Halagiera|Halagiera Irena]] - Kwidzyn - Honorowy Obywatel Miasta Kwidzyna | # [[Irena Halagiera|Halagiera Irena]] - Kwidzyn - Honorowy Obywatel Miasta Kwidzyna | ||
− | # Hryb - Abramowska Stefania | + | # Hryb - Abramowska Stefania - Rumia |
− | # Hulewicz Edward | + | # Hulewicz Edward - Warszawa |
− | # Iwicki Witold | + | # Iwicki Witold - Kwidzyn |
# Jankiewicz Mieczysław - Poznań - członek Kapituły MOK | # Jankiewicz Mieczysław - Poznań - członek Kapituły MOK | ||
− | # Jaroszewski Jan | + | # Jaroszewski Jan - Gdynia |
− | # Jatkowski Stanisław | + | # Jatkowski Stanisław - Gdańsk |
− | # Kabatc Eugeniusz | + | # Kabatc Eugeniusz - Warszawa |
− | # Kaliszewski Witold | + | # Kaliszewski Witold - Warszawa |
− | # Kaliwoszka Andrzej | + | # Kaliwoszka Andrzej - Piaseczno |
− | # Kamiński Krzysztof | + | # Kamiński Krzysztof - Gdańsk |
− | # Kamiński Michał | + | # Kamiński Michał - Gdańsk |
− | # Kamiński Witold | + | # Kamiński Witold - Gdańsk |
− | # Karasek Krzysztof | + | # Karasek Krzysztof - Warszawa |
− | # Karczewska-Sakowicz Alicja | + | # Karczewska-Sakowicz Alicja - Gdańsk |
− | # Kiepajło Ryszard | + | # Kiepajło Ryszard - Gdańsk |
− | # Kocejko Marek | + | # Kocejko Marek - Ustka |
− | # Kopyciński Benedykt | + | # Kopyciński Benedykt - Kraków |
# [[Jerzy Kosacz|Kosacz Jerzy]] - Elbląg | # [[Jerzy Kosacz|Kosacz Jerzy]] - Elbląg | ||
− | # Daszczyńska-Krukowska Janina | + | # Daszczyńska-Krukowska Janina - Rakowiec |
− | # Krukowski Zygmunt | + | # Krukowski Zygmunt - Rakowiec |
− | # Krupa-Wojciechowska Barbara | + | # Krupa-Wojciechowska Barbara - Sopot |
− | # Krzykowski Marek | + | # Krzykowski Marek - Władysławowo |
# [[Andrzej Krzysztofiak|Krzysztofiak Andrzej]] - Kwidzyn - Burmistrz Miasta Kwidzyna | # [[Andrzej Krzysztofiak|Krzysztofiak Andrzej]] - Kwidzyn - Burmistrz Miasta Kwidzyna | ||
− | # Krzysztofiak Mirosław | + | # Krzysztofiak Mirosław - Sopot |
− | # Kunikowski Marian | + | # Kunikowski Marian - Gdańsk |
# [[Janusz Lewandowski|Lewandowski Janusz]] - Gdynia - Honorowy Obywatel Kwidzyna | # [[Janusz Lewandowski|Lewandowski Janusz]] - Gdynia - Honorowy Obywatel Kwidzyna | ||
− | # Łoś Zbigniew | + | # Łoś Zbigniew - Poznań |
− | # Majewski Jerzy | + | # Majewski Jerzy - Kwidzyn |
− | # Małolepszy Józef | + | # Małolepszy Józef - Wrocław |
− | # Manturewicz Bogdan | + | # Manturewicz Bogdan |
− | # Matla - Kiepajło Ewa | + | # Matla - Kiepajło Ewa - Gdańsk |
− | # Mazur Bogdan | + | # Mazur Bogdan - Suchy Dwór |
− | # Lemańska-Mazur Teresa | + | # Lemańska-Mazur Teresa - Suchy Dwór |
− | # Michowski Edward Jan | + | # Michowski Edward Jan - Bytom |
− | # Mikołajczak Małgorzata | + | # Mikołajczak Małgorzata - Gniezno |
− | # Możejko-Andryszczyk Krystyna | + | # Możejko-Andryszczyk Krystyna - Sokółka |
− | # Możejko-Pastewka Barbara | + | # Możejko-Pastewka Barbara - Warszawa |
− | # Nahorny Włodzimierz | + | # Nahorny Włodzimierz - Warszawa |
− | # Oliwa-Ostrowska Danuta | + | # Oliwa-Ostrowska Danuta - Gdańsk |
− | # Ossowska Jadwiga | + | # Ossowska Jadwiga - Gdynia |
− | # Ossowska Krystyna | + | # Ossowska Krystyna - Gdynia |
− | # Pawłowski Ryszard | + | # Pawłowski Ryszard - Gdańsk |
− | # Piotrowiak Barbara | + | # Piotrowiak Barbara - Toruń |
− | # Potulski Mirosław | + | # Potulski Mirosław - Kwidzyn |
− | # Prudzienica Marian | + | # Prudzienica Marian - Gdynia |
− | # Rozwadowski Władysław | + | # Rozwadowski Władysław - Poznań |
− | # Machutta-Różycka Anna | + | # Machutta-Różycka Anna - Gdańsk - członek Kapituły MOK |
− | # Rutkowski Dominik | + | # Rutkowski Dominik - Sopot |
− | # Rzeszutek Józef | + | # Rzeszutek Józef - Słupsk |
− | # Barancewicz-Skorżyńska Zuzanna | + | # Barancewicz-Skorżyńska Zuzanna - Gdańsk |
− | # Sokołów Tadeusz | + | # Sokołów Tadeusz - Gdańsk |
− | # Sokólska Grażyna | + | # Sokólska Grażyna - Gdańsk - |
− | # Janiuk-Sova Barbara | + | # Janiuk-Sova Barbara - Sopot - |
− | # Spanily Tadeusz | + | # Spanily Tadeusz - Gdynia - |
− | # Stanek-Gutowska Danuta | + | # Stanek-Gutowska Danuta - Malbork - |
− | # Stefanicki Roman | + | # Stefanicki Roman - Gdańsk - |
− | # Strzała Krystyna | + | # Strzała Krystyna - Kwidzyn - |
− | # Strzemieczna-Błeszyńska Lucyna | + | # Strzemieczna-Błeszyńska Lucyna - Toruń - |
− | # Szarmach Marian | + | # Szarmach Marian - Sztum - |
− | # Szczepańska-Nowak Jadwiga | + | # Szczepańska-Nowak Jadwiga - Gdynia - |
− | # Szpajer Michał | + | # Szpajer Michał - Gdynia - |
− | # Śmiech Lucjan | + | # Śmiech Lucjan - Gdańsk - |
− | # Bagińska-Świdkiewicz Zofia | + | # Bagińska-Świdkiewicz Zofia - Zielona Góra - |
− | # Taylor Jacek | + | # Taylor Jacek - Sopot - |
− | # Torzewska Danuta | + | # Torzewska Danuta - Września - |
# Tul Teresa Gdańsk - | # Tul Teresa Gdańsk - | ||
# Walter Zdzisław Łódź - | # Walter Zdzisław Łódź - |
Wersja z 09:14, 15 lip 2008
Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej - klub byłych i obecnych mieszkańców Kwidzyna chcących promować miasto Kwidzyn w Polsce i na świecie.
Deklaracja członków KMOK
"Czy jest sens szukać plam na Słońcu,
kiedy ono pięknie świeci i cudownie grzeje?
Czy takim Słońcem nie jest Kwidzyn miasto, w którym wyrośliśmy?
Przecież wspomnienie o nim ogrzewa serce,
a to, co ze sobą zabraliśmy wyjeżdżając oświetla nam drogę.
Czy nie warto tam wracać nie tylko myślami?
Tak - będziemy wracać, krzyczeć głośno, że jest takie miasto,
z którego wyruszyliśmy w świat.
Zadbamy o to, aby tutaj pozostał po nas ślad,
bo przecież ten kto daje może wymagać,
a ten kto wyłącznie bierze może tylko dziękować.
Obiecujemy wracać do swoich korzeni,
będziemy ambasadorami Kwidzyna,
będziemy sławić jego imię,
bo temu miastu jesteśmy i będziemy potrzebni."
Deklaracja podpisana przez członków Klubu w dn. 14. IX 2002.
Członkowie KMOK
Lp. Nazwisko i imię
- Bachórz Józef - Sopot
- Bailey David - Warszawa
- Bardelska-Patuła Bożena - Dania
- Bielec Lesław - Gdańsk
- Bielicka Jolanta - Włocławek
- Błeszyński Jacek - Toruń
- Bochus Krzysztof - Warszawa
- Borowski Tadeusz - Gdańsk
- Bortnowski Stanisław - Kraków
- Donimirski Stanisław - Warszawa
- Duch Włodzisław - Toruń
- Miklewicz-Dziubek Jadwiga - Gdańsk
- Folga Jerzy - Suchy Dwór
- Gawalewicz-Niedzielska Anna - Gdańsk
- Gębik Andrzej - Olsztyn
- Gogolewski Marek - Poznań
- Gola Janina - Kwidzyn
- Gołyga Andrzej - Kwidzyn
- Goszczyńska Elżbieta - Gdańsk
- Goś-Kiegler Apolonia - Sosnowiec
- Gościcka-Bobkowicz Krystyna - Sopot
- Sikora-Góźdź Stella - Straszyn
- Górski Józef - Mała Karczma
- Grabowska Krystyna - Gniezno
- Sokołów-Gromek Krystyna - Gdynia - Przewodnicząca Kapituły MOK
- Grundkowski Lesław - Gdańsk
- Gryń Roman - Suchy Las
- Gumowska Eleutera - Trzcianka
- Halagiera Irena - Kwidzyn - Honorowy Obywatel Miasta Kwidzyna
- Hryb - Abramowska Stefania - Rumia
- Hulewicz Edward - Warszawa
- Iwicki Witold - Kwidzyn
- Jankiewicz Mieczysław - Poznań - członek Kapituły MOK
- Jaroszewski Jan - Gdynia
- Jatkowski Stanisław - Gdańsk
- Kabatc Eugeniusz - Warszawa
- Kaliszewski Witold - Warszawa
- Kaliwoszka Andrzej - Piaseczno
- Kamiński Krzysztof - Gdańsk
- Kamiński Michał - Gdańsk
- Kamiński Witold - Gdańsk
- Karasek Krzysztof - Warszawa
- Karczewska-Sakowicz Alicja - Gdańsk
- Kiepajło Ryszard - Gdańsk
- Kocejko Marek - Ustka
- Kopyciński Benedykt - Kraków
- Kosacz Jerzy - Elbląg
- Daszczyńska-Krukowska Janina - Rakowiec
- Krukowski Zygmunt - Rakowiec
- Krupa-Wojciechowska Barbara - Sopot
- Krzykowski Marek - Władysławowo
- Krzysztofiak Andrzej - Kwidzyn - Burmistrz Miasta Kwidzyna
- Krzysztofiak Mirosław - Sopot
- Kunikowski Marian - Gdańsk
- Lewandowski Janusz - Gdynia - Honorowy Obywatel Kwidzyna
- Łoś Zbigniew - Poznań
- Majewski Jerzy - Kwidzyn
- Małolepszy Józef - Wrocław
- Manturewicz Bogdan
- Matla - Kiepajło Ewa - Gdańsk
- Mazur Bogdan - Suchy Dwór
- Lemańska-Mazur Teresa - Suchy Dwór
- Michowski Edward Jan - Bytom
- Mikołajczak Małgorzata - Gniezno
- Możejko-Andryszczyk Krystyna - Sokółka
- Możejko-Pastewka Barbara - Warszawa
- Nahorny Włodzimierz - Warszawa
- Oliwa-Ostrowska Danuta - Gdańsk
- Ossowska Jadwiga - Gdynia
- Ossowska Krystyna - Gdynia
- Pawłowski Ryszard - Gdańsk
- Piotrowiak Barbara - Toruń
- Potulski Mirosław - Kwidzyn
- Prudzienica Marian - Gdynia
- Rozwadowski Władysław - Poznań
- Machutta-Różycka Anna - Gdańsk - członek Kapituły MOK
- Rutkowski Dominik - Sopot
- Rzeszutek Józef - Słupsk
- Barancewicz-Skorżyńska Zuzanna - Gdańsk
- Sokołów Tadeusz - Gdańsk
- Sokólska Grażyna - Gdańsk -
- Janiuk-Sova Barbara - Sopot -
- Spanily Tadeusz - Gdynia -
- Stanek-Gutowska Danuta - Malbork -
- Stefanicki Roman - Gdańsk -
- Strzała Krystyna - Kwidzyn -
- Strzemieczna-Błeszyńska Lucyna - Toruń -
- Szarmach Marian - Sztum -
- Szczepańska-Nowak Jadwiga - Gdynia -
- Szpajer Michał - Gdynia -
- Śmiech Lucjan - Gdańsk -
- Bagińska-Świdkiewicz Zofia - Zielona Góra -
- Taylor Jacek - Sopot -
- Torzewska Danuta - Września -
- Tul Teresa Gdańsk -
- Walter Zdzisław Łódź -
- Werth Manfred Toruń -
- Wiczkowski Zbigniew Toruń -
- Wiśniewska Wanda Kwidzyn -
- Wodzisławski Ryszard Elbląg -
- Woźnica Zbigniew Poznań -
- Michalska-Wyczawska Ewa Łódź -