Krzysztof Bochus

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
Krzysztof Bochus Fot. Kacper Tomczak 2017r.

Rocznik 1955 r., klasyczny bliźniak. W Kwidzynie ukończył Szkołę Podstawową nr 4, a w latach 1970-1974 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

Czasy kwidzyńskie wspomina bardzo miło. Swoje ówczesne wspomnienia opisał w zbiorowej pracy Kwidzynianie ptakom podobni.

W marcu 2017 roku ukazała się pierwsza, bestsellerowa powieść Pana Krzysztofa pt. "Czarny manuskrypt". Akcja tego kryminału rozgrywa się w latach trzydziestych ubiegłego wieku w scenerii ulic i zabytków dawnego Marienwerder (Kwidzyna) oraz Marienburga (Malborka).

Część druga pt. „Martwy błękit” ukazała się jesienią 2017 roku, część trzecia "Szkarłatna głębia" w maju 2018 roku, również nakładem wydawnictwa Muza.

Współpraca z Wydawnictwem Skarpa Warszawska zaowocowała wydaniem kolejnych powieści.

  • "Zabójczy pocisk. Polska krew" - praca zbiorowa wydana w 2018 roku
  • "Miasto duchów" - rok 2019
  • "Lista Lucyfera" - rok 2019
  • "Boski znak" - rok 2020
  • "Wachmistrz" - rok 2020
  • "Klątwa Lucyfera" - rok 2021

Notka biograficzna

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zawodową rozpoczął jako dziennikarz, początkowo w "Nowej Wsi", a następnie na kierowniczych stanowiskach w koncernie Burda Polska.

W latach 1998 - 2000 był redaktorem naczelnym miesięcznika "Sukces". Jest autorem wielu publikacji prasowych drukowanych m.in. w „Przeglądzie tygodniowym”, „Wprost” czy magazynie "Focus". Współautor kilku pozycji o profilu historycznym m.in. „Agenci, szpiedzy spiski” (Wyd. Gruner+Jahr Polska, Warszawa 2011). W latach 2001 - 2006 wykładał w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedrojcia w Warszawie.

Współpracował jako autor z Portalem Edukacji Ekonomicznej NBP.

W innym wcieleniu dyrektor marketingu w największych polskich korporacjach biznesowych, takich jak J.W. Construction, gdzie pełnił kolejno funkcje: dyrektora marketingu, rzecznika prasowego, dyrektora public relations i doradcy zarządu ds. mediów. W latach 2010 – 2016 udziałowiec spółki deweloperskiej budującej apartamenty na warszawskim Wilanowie.

Prywatnie miłośnik dobrej książki, tajemnic historii, sztuki i dziejów rodzimego Pomorza. Lubi dalekie podróże i jazdę na rowerze po ścieżkach warszawskiego Międzylesia, gdzie obecnie mieszka. Jego żona pracuje w stołecznym Ratuszu. Ma córkę Annę i dwóch wnuków: Kacpra oraz Adama.