Dyskusja:Muzeum Prus Zachodnich - początki muzealnictwa w Kwidzynie

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

Cytat: "Siedziba muzeum został neoklasycystyczny dom przy ul. Słowiańskiej 5 ( tzw. "Czarna Sala")."

W świetle tego co napisał Oki, nazwa "Czarna Sala" jest pojęciem funkcjonującym od dekady i dotyczy pojedynczego pomieszczenia. Z przytoczonego fragmentu można błędnie wywnioskować ze historia "Czarnej Sali" sięga początku ubiegłego stulecia lub że muzeum na Słowiańskiej ograniczało się do jednego pomieszczenia. Chyba wzmiankę o "czarnej sali" powinno zastąpić się informacją o budynku należącym obecnie do KCK--Großvater 22:06, 25 sty 2009 (UTC)

  • Masz rację. Chodziło mi o umiejscowienie, aby czytelnik nie miał wątpliwości, w którym to budynku. Wówczas była to Słowiańska 5, teraz to Słowiańska 13.

Sala salą, ale na budynku widnieje napis "Czarna Sala" co można zobaczyć na zdjęciu http://kck.ckj.edu.pl/ --Rachel 08:55, 26 sty 2009 (UTC)

  • Gdyby nie historyjka Oki-ego to sam żyłbym w przeświadczeniu że pojęcie "Czarna Sala" może mieć przedwojenne korzenie i nie dociekałbym tu żadnych podstępów :) Dopiera teraz, po twoim tekście zauważyłem że i numeracja budynków na Słowiańskiej uległa zmianie.--Großvater 17:15, 26 sty 2009 (UTC)