Dyskusja:Kwidzyn

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

Wydaje mi się, że skoro w spisie treści są drogi, ronda i osiedla, to powinny też być ulice (z jakimś jednym zdaniem, np że jest ich xx) i lin do ulic. Nie wiem czy mam rację.Znalazłem na http://greekportal.pl/, w miarę zgrabnie opracowaną biografię pani Iwony Glinki. Czy mógłbym skopiować do Kwidzynopedii zawartość tamtej strony z jednoczesnym podanie źródła tzn. powołać się na http://greekportal.pl/. Jest też możliwość opracowania jej życiorysu i osiągnięć na podstawie strony domowej http://users.otenet.gr/~dsyk/glinka/iwbio.html, ale niestety tu kłania się dobra znajomość języka angielskiego.KSPP

Usunąłem cudzysłowu przy hasłach u Bryka i u Brełyka ponieważ wydaje mi się że jeżeli są to nazwy potoczne i w takim kontekście o nich piszemy to użycie cudzysłowów jest zbędne Chyba że jesteście odmiennego zdania wtedy powinniśmy stosować je przy wszystkich hasłach. (Großater) chol... zapomniałem tej kombinacji znaków do wstawiania automatycznej daty przy komentarzach

  • Wydaje mi się, że cudzysłów jest zbędny. Ta kombinacja, to ten gryzmoł trzeci z prawej.

Pomóżcie w określeniu "w podwórku" bo mi ciężko to podwórko określić, wszyscy wiedzą gdzie to jest. :) --Rachel 14:44, 15 gru 2008 (UTC)

Kościoły i związki wyznaniowe

Tytuł „Kościoły i związki wyznaniowe” obliguje do podziału na typy grup religijnych ze względu na zróżnicowanie doktrynalne, a zwłaszcza drugi segment tytułu. Przystąpienie do podziału na parafie wprowadza fałszywą sugestię jakoby to były różne pod względem doktrynalnym grupy wyznaniowe. A przecież Kościół Katolicki podlega administracji Watykanu i mimo podgrup krajowych, biskupstw i parafii, stanowi jedno wyznanie. Oczywiście, że można dopisywać tam potem pod ogólnym tytułem Kościół Katolicki szczegóły dotyczące kwidzyńskich parafii i historii budynków świątyń je obsługujących, ale rozpoczynanie od podziałów parafialnych jest mylące i wprowadza sztuczną przewagę (ilościową) nad innymi wyznaniami.

Rozumiem i uważam za słuszną Twoją uwagę w tym podziale, z tym, że sztuczna przewaga (ilościowa) jest realną przewagą (ilościową). Zatem co byś zaproponował? PS. Zapomnieliśmy o siostrach Elżbietankach. --Rachel 11:51, 30 gru 2008 (UTC)