Dyskusja:Kwidzyński słownik pojęć potocznych

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

Budowlanka jest 2 razy. --WikiSysop 16:10, 15 gru 2008 (UTC)

ale to są dwie różne budowlanki :) poza tym jeszcze na obecne SLO mówiliśmy budowlanka (my - uczniowie SP5, gdy jeszcze mieściła się tam podstawówka dla klas 1-3) _____________________________

Uparliście się z nazywaniem (nawet potocznie) budynku czarną salą. Do niedawna była w tym budynku sympatyczna kawiarenka, czy ktoś wspominał że znajduje się w czarnej sali? Na piętrze swą siedzibę mają KONTRASTY. Ale ich adresem nie jest czarna sala.

- Może to zabrzmi okrutnie ale podejrzewam że na 100 przypadkowo osób zapytanych o "Czarną Salę" ponad połowa wskazałaby na budynek KCK przy Słowiańskiej, tym bardziej że na frontowej ścianie widnieje napis "Czarna Sala". Jeżeliby z kolei spytać te przypadkową setkę ludzi o siedzibę "Kontrastów" to podejrzewam (i to jest moja prywatna opinia) iż może 10 osób wskazałoby na ten budynek. Po prostu obiegowo przyjęto nazywać tak cały budynek, pomimo że teraz wiemy ze jest to błednę – po prostu ignorancja i siła przyzwyczajeń :)--Großvater 16:36, 8 lut 2009 (UTC)