Dyskusja:Antonin-Kamienna

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn

Pod jednym hasłem Antonin-Kamienna opisano tu dwa niezależne skupiska ludzkie Antonin i Kamienna, rozdzielone od siebie 1km lasów i pól. Każde z nich posiada swoją odrębna historię, zaś mieszkańcy nadal są identyfikowani tylko z jedną z ww. miejscowości a nie z hybrydą Antonin-Kamienna. Podobnie Wikipedia przekierowuje każde z członów Antonin-Kamienna na oddzielne strony poświęcone indywidualnie każdej z miejscowości. Skromnie proponuję aby rozdzielić obie miejscowości na: Antonin oraz Kamienną, i jednocześnie przy obu hasłach zostawić wzmiankę że obie osady tworzą jedno sołectwo. Przy opisywaniu niektórych haseł na Kwidzynopedii również posługujemy się używając konkretnej nazwy miejscowości: Antonin lub Kamienna a nie zwrotu Antonin-Kamienna. Czy są jakieś sprawdzone źródła jak w rzeczywistości przedstawia się sytuacja z miejscowościami Antonin, Kamienna czy Antonin-Kamienna?

  • Proponuję wspólną wycieczkę i sprawdzenie na miejscu jak sytuacja wygląda. Piszesz się? --WikiSysop 21:48, 20 kwi 2009 (UTC)
  • Mogę z Wami? :)--Rachel 08:47, 21 kwi 2009 (UTC)
  • Jestem jak najbardziej chętny na obydwie Wasze propozycje. Jak możecie to zaproponujcie z 2-3 terminy dogodne dla Was a ja postaram dostosować się do któregoś z nich. Myślę aby przy okazji wyjazdu do kompleksu "Antonin & Kamienna" zweryfikować inne egzotyczne miejsca jak np. Rumunki czy Laskowicki Tartak (jeżeli Wam taka forma trasy pasuje), mam nadzieję że i Wy zaproponujecie jakieś ciekawe miejsca do zwiedzenia po drodze. Chodzi o to aby ten wyjazd maksymalnie wykorzystać ku chwale Kwidzynopedii :)--Großvater 16:30, 21 kwi 2009 (UTC)
  • To super. Proponowałabym odwiedzić inne okoliczne miejscowości, z których nie mamy jeszcze zdjęć.--Rachel 21:27, 21 kwi 2009 (UTC)
  • Podpisuję się pod tym obiema "łapkami". W takim razie zapodajcie jakieś terminy na eksploatację okolic.--Großvater 15:54, 22 kwi 2009 (UTC)