Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Z Kwidzynopedia - encyklopedia e-kwidzyn
Dom Pomocy Społecznej na mapie
Dom Pomocy Społecznej. Fot. Ofi

Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Dom Pomocy Społecznej znajduje się przy ul. Malborskiej 18 w Kwidzynie.

Dyrektorem placówki jest Kazimierz Gorlewicz.

Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie, przeznaczony dla dorosłych kobiet i mężczyzn somatycznie, przewlekle chorych, funkcjonuje od 1972 roku.

Przebywa w nim 110 mieszkańców. Dom zapewnia wysoki standard socjalno - bytowy oraz opiekę w oparciu o wykwalifikowany i doświadczony personel. Do dyspozycji mieszkańców są 1, 2, 3 i 4 - osobowe pokoje, w pełni wyposażone.

Mieszkańcy mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć kulturalno-oświatowych, gabinetu rehabilitacji z salą gimnastyczną, kaplicy oraz usług fryzjerskich i krawieckich. Dom przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Formalnościami związanymi ze skierowaniem do domu zajmują się Gminne lub Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie tel. (55) 279 99 15; 279 99 16

Na terenie Domu Pomocy Społecznej, od 2007 roku, działa również Hospicjum.


Spis treści

Ciekawostki historyczne

Dom ewangelicki sióstr diakonisek

Budynek Domu Pomocy Społecznej mieszczący się w Kwidzynie przy ulicy Malborskiej powstał w 1864 roku jako szpital miejski. Tuż obok siedziby ewangelickich sióstr - diakonisek. Dziś jest to jeden kompleks przystosowany dla potrzeb swoich pensjonariuszy.


Kontakt

tel. 55 279 37 21

fax 55 279 38 67

e-mail: dps.kwidzyn@powiatkwidzynski.pl

Linki zewnętrzne

Dom Pomocy Społecznej

Galeria


Źródła